Марія Бурмака була серед тих, завдяки кому багато в чому  виникла сучасна українська популярна музика. Її пісні,  що вперше зазвучали після фестивалю «Червона рута» у 1989 р, а в період формування Української Державності початка 90-тих допомогли сформувати український контекст у різнобарвній палітрі світової «world music».

 

Народилась Марія Бурмака у м. Харкові.

 

1989—фестиваль авторської пісні «Оберіг»(м. Луцьк), Гран-Прі

1989—фестиваль «Червона рута»(Чернівці), лауреат в жанрі авторської пісні.

1990—видання аудіокасети «Марійка Бурмака. Ой не квітни, весно». Альбом містить пісні Маріі на вірші українських поетів «Розстріляного відродження», невідомих українських поетів та народні пісні, зокрема записані нею під час етнографічних експедицій.

 

1992—видання CD «Марія». Видання здійснено компанією Євшан (Канада), записано в студіі Victor RCI (Монреаль). Цей диск став першим першим в історії компакт-диском, записаним українським виконавцем. Марія співпрацює з музикантом і звукорежисером Біллом Кіналом( Монреаль). Стилістику музики критики співвідносять із актуальним на той час стилем new age».

 

1994—видання CD «Лишається надія». Диск записано в співавторстві з композитором і аранжувальником Миколою Павлівим, виданий компанією «Елема». Диск «Лишається надія» став першим CD-диском виданим в Україні. Пісня «Лишається надія » на довгий час стала своєрідною візитівкою Маріі, а пісня «Ми йдемо» в різний час ставала саундтреком різних політичних подій.

 

1995—Марія Бурмака розпочинає журналістську  діяльність на каналі ММЦ-СТБ. Створювана нею культурологічна програма «КіН ( Культура , Інформація, Новини)» у 1996-98 роках неодноразово визнається кращим культурологічним проектом українського телебачення. Також Марія відома за телепроектами «Хто там»( ток-шоу), «Рейтинг»(Ток-шоу), «Чайник»( ранкова програма у прямому ефірі), «Створи себе», «Досягти мети».

 

1998—видання CD  «Знову люблю». Презентація диску відбулась у вигляді акустичного концерту в залі ікон та  старовинної деревяної скульптурми Національного Художнього музею України.

1998—удостоєна звання «Заслужена Артистка України».

        

         2000—вступ до аспірантури Київсього Державного Університету, Інституту журналістики. У квітні 2004 року Марія Бурмака захищає кандидатську дисертацію (тема «Технологія створення ток-шоу в українському телебаченні 1993-2003р.)

        

         2001—видання СD « МІА». Марія розпочинає роботу із саундпродюсером Юрієм Пилипом і з музикантами групи «Unity»  (Олександр Гарькавий, Родіон Іванов, Михайло Баньковський). Музика набуває стилістики  «soft rock» з елементами «Acid jazz». Пісні-«Чорні черешні», «Я сама», «Тихо цокає годинник», «Сонцем, небом, дощем».

        

        2002—виходить CD електронних реміксів на пісні Бурмаки під назвою «I AM». Над треками до цього альбому працювали найпрогресивніші діджеі України –DJ Danilkin,Макс Чорний,Tomato Jaws ,Dopes of air та інші.

 

       2002—«Із янголом на плечі». Спеціальне різдвяне видання. До альбому входять народні пісні «Ой гула, гула», «Ой у полі при дорозі» та «Меланка» записані із музикантами Маріі, фольклорним колективом «Древо», скрипалем Петром  Мовчаном та музикантами групи  «Zdob si Zdub». Також до альбому входять раніше записані «пісні про ангелів». Обкладинку альбому прикрашає іллюстрація Владислава Єрка до книги «Снігова королева»(видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

 

2002—сольний концерт Маріі Бурмаки «МіА».

2003—видання CD «Марія Бурмака.Live»

 

2004—видання СD “№9».  Презентація альбому відбувається 23 червня 2004 року в клубі ДежаВю, Марія знов зявляється на сцені з гітарою в руках. Дотепер для українських слухачів «дівчина з гітарою»--це однозначно Марія Бурмака. Пісні «Той, той», «Не бійся жити», «Скло», «Місто ангелів і дощів».

         2004, грудень—видання CD «Ми йдемо». Збірка вибраних пісень з 10 альбомів. 15-ти років творчої діяльності.

 

          2005 – благодійні концерти в Північній Америці. Кошти , зібрані під час виступів були передані фонду «Приятелі дітей». Марія запрошена з лекцією дл професорського  клубу Колумбійського Університету (Нью Йорк).

 

2005—виступи на  найбільшому українському фестивалі  в США «Верховина» та фестивалі «Лемківська ватра» у Польші.

         2005—участь у соціальній акціі «Не продавайся».

        

         2006—благодійна участь в акціях «ВІЛ/СНІД Альянсу» та «Мережі людей, що живуть з ВІЛ.

         2006—видання DVD версіі концерту «МІА».

         

         2007—Марія  Бурмака нагороджена Орденом  княгині Ольги третього ступеня.

         2007—видання колекціі MP3   на двох дисках «Всі альбоми Маріі Бурмаки»

        

         2008—виданий CD «Саундтреки». До альбому увійшли пісні «Пробач», «Не тому», «Попрощатись не зуміли», «З Днем Народження, Сонце!»  на які були відзняті відеокліпи. Також цікавим досвідом став запис версії пісні групи ТНМК «Арешт».

         2008—Марія удостоєна титулу «Почесна Харківянка».

         2008—разом з групою Марія Бурмака дає концерт для українських миротворців у Косово.

         

          2009—Марія Бурмака удостоєна почесного звання «Народна артистка України».

 

 

....

--------- bio